ساخت و تولید

کامپوزیت ها یا قطعات فایبرگلاس دارای رتبه اول گسترش کاربرد در صنایع مختلف هستند. وزن سبک، استحکام بالا، دوام قابل توجه، مقاومت در برابر خوردگی، پایداری نسبی در برابر اشعهUV، مقاومت شیمیائی و سرعت و سهولت تولید از ویژگی های ساخته ها و تولیدات فایبرگلاسی می باشد.
قطعات فایبرگلاس در هر شکل، کیفیت سطحی و طرحی می توانند تولید شده و ضمن دارا بودن خواص مکانیکی طراحی شده از صرفه اقتصادی قابل توجهی در قالب سازی نیز برخودار می باشند. چنانچه پیشتر گفته شد، از ویژگی های اصلی فایبرگلاس سبک بودن و مستحکم بودن و سهولت ساخت است که باعث تولید انواع قطعات از جنس فایبرگلاس شده است؛ طراحی، مدل سازی، قالبگیری و تولید انواع قطعات فایبرگلاس از قبیل سپر انواع خودروها، انواع پوشش های سقف، گنبدهای یکپارچه، فلاورباکس، استخر های پیش ساخته، صندلی ها و مبلمان شهری، مصنوعات پارکی و قطعات شهربازی، اتاقک ها، سینک های ضد اسید، سپتیک تانک ها، چربی گیرها، وان های آبکاری با اسید، مخازن نگهداری مایعات مختلف و شناورهای ماهیگیری و تفریحی و نظامی، از ظرفیت ها و قابلیت های فایبرگلاس در ساخت و تولید می باشد.
همچنین از دیگر کاربردها و مزیت های فایبرگلاس در زمینه قالبسازی می باشد که در مقایسه با قالب های فلزی از سرعت قابل توجه و هزینه مقرون به صرفه تری برخوردار می باشد.